Aktualności

Fruit Juice Matters w czerwcu z Medical Tribune i SGGW!

W czerwcu 2018 r. miały miejsce dwa spotkania ze specjalistami z dziedziny zdrowia i żywienia.

7 czerwca 2018 odbyło się webinarium dla pediatrów pt: Efekt metaboliczny zastosowania soków owocowych w diecie dzieci i młodzieży, zorganizowane przez wydawnictwo Medical Tribune, które poprowadziła dietetyk dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska, Adiunkt w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia UJ Collegium Medicum. Podczas webinarium przedstawiono efekt metaboliczny zastosowania soków owocowych w diecie dzieci i młodzieży na przykładzie soku pomarańczowego.

W drugiej połowie czerwca w ramach Wszechnicy Żywieniowej Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW)  dr. hab. Dariusz Włodarek zaprezentował korzyści dla zdrowia wynikające ze spożywania soku pomarańczowego w ramach wykładu pt. Sok pomarańczowy – zwykły sok, niezwykłe właściwości.

Kolejne wydarzenie, podczas którego podniesiony zostanie temat soku pomarańczowego i jego miejsca w zbilansowanej diecie odbędzie się jesienią. Już teraz zapraszamy na II Konferencję Naukową: Otyłość Wieku Rozwojowego – Od Przyczyn do Konsekwencji, która odbędzie się 12-13 października w Katowicach, na wykład dr Agnieszki Kozioł-Kozakowskiej.

 

 

 

 

 

07
06 2018

Fruit Juice Matters na konferencji szkoleniowej „Podyplomowa Szkoła Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP)”

W dniu 12 maja 2018 r. na konferencji szkoleniowej „Podyplomowa Szkoła Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP)” w Łodzi, ekspert z ramienia PTP prof. Wojciech Cichy wygłosił wykład o roli  soku pomarańczowego w diecie i dietoprofilaktyce chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej
15
02 2018

Fruit Juice Matters na Konferencji pt: „Cykliczne spotkanie Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP)”

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na Konferencji pt: „Cykliczne spotkanie Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP)”

Czytaj więcej
26
01 2018

Fruit Juice Matters na III Narodowym Kongresie Żywieniowym

W dniach 26-27 stycznia 2018 r., w ramach programu Fruit Juice Matters, zespół FJM obecny był na III Narodowym Kongresie Żywieniowym, który odbył się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

 

Czytaj więcej
12
01 2018

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na Akademii Sokowej IV

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na Akademii Sokowej IV, pt: „Soki owocowe i warzywne – jakość, technologia i ich wartość odżywcza”

Czytaj więcej
30
11 2017

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na jesiennych konferencjach

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na jesiennych konferencjach skierowanych do środowiska  pediatrów i lekarzy rodzinnych.

 

 

 

 

Czytaj więcej