Aktualności

Fruit Juice Matters na III Narodowym Kongresie Żywieniowym

W dniach 26-27 stycznia 2018 r., w ramach programu Fruit Juice Matters, zespół FJM obecny był na III Narodowym Kongresie Żywieniowym, który odbył się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Dr hab. Dariusz Włodarek z Katedry Dietetyki, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, ekspert w projekcie, wygłosił wykład pt: Znaczenie soków w żywieniu osób starszych, podczas którego zaprezentował wybrane składniki soków owocowych na przykładzie soku pomarańczowego, ich wpływ na zdrowie i miejsce w diecie seniorów.

Kongres jak co roku był platformą do wymiany wiedzy i dyskusji związanych z szeroko pojętą tematyką żywienia. Tegoroczna edycja została poświęcona osobom starszym i to wokół seniorów toczyły się dyskusje i wystąpienia ekspertów. Podczas Kongresu ogłoszono Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w starszym wieku, w której obok warzyw i owoców umieszczono szklankę soku – soki mogą stanowić istotny elementem diety, ponieważ, podobnie jak warzywa i owoce bogate są w witaminy i mikroelementy, a dzięki płynnej konsystencji są często lepiej przyswajalne przez seniorów.

W tym roku, na Kongresie obecnych było blisko 900 gości różnych profesji, w tym dietetyków, żywieniowców, osób opiekujących się  ludźmi starszymi, a także seniorów.

 

 

 

15
02 2018

Fruit Juice Matters na Konferencji pt: „Cykliczne spotkanie Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP)”

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na Konferencji pt: „Cykliczne spotkanie Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP)”

Czytaj więcej
12
01 2018

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na Akademii Sokowej IV

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na Akademii Sokowej IV, pt: „Soki owocowe i warzywne – jakość, technologia i ich wartość odżywcza”

Czytaj więcej
30
11 2017

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na jesiennych konferencjach

Podsumowanie obecności Fruit Juice Matters na jesiennych konferencjach skierowanych do środowiska  pediatrów i lekarzy rodzinnych.

 

 

 

 

Czytaj więcej