Co zawiera 100% sok owocowy?

100% sok owocowy zawiera wyłącznie sok wyciśnięty z owoców. Sok owocowy, tak jak owoce, z których został wyciśnięty zawiera ok. 10% cukru. Pozostałe 90% to woda, witaminy, składniki mineralne i fitoskładniki – ich źródłem są owoce, z których wyciśnięto sok.1,2

 

 

Dowiedz się więcej na temat poszczególnych składników soku owocowego
nutritional_facts_cropped.jpg

Informacje o wartościach odżywczych

Strona w trakcie aktualizacji. Zapraszamy ponownie wkrótce!

Dowiedz się więcej
nutritional_profile.jpg

Profil składników odżywczych

Soki naturalnie zawierają ok. 10% cukru. Pozostałe 90% to woda, witaminy, składniki mineralne i fitoskładniki.1

Zawartość witamin, składników mineralnych oraz innych składników odżywczych w soku owocowym zależy od owoców, z których wyciśnięto sok. Na przykład sok pomarańczowy jest bogatym źródłem witaminy C oraz innych składników odżywczych, w tym folianów i potasu. Sok ten zawiera także niewielkie ilości wielu innych składników.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Obalamy mity

Informacje o sokach owocowych pojawiające się w mediach są często sprzeczne lub wprowadzają w błąd. Przeanalizowaliśmy dane naukowe, aby wyjaśnić niektóre z najczęstszych błędnych przekonań. Wróć po więcej informacji!!

Dowiedz się więcej

Profil składników odżywczych

Węglowodany i cukry
Węglowodany i cukry w 100% soku owocowym

Węglowodany, w tym cukry, w 100% soku owocowym są cukrami naturalnymi, obecnymi w owocach, z których go wyciśnięto.1

Czytaj więcej

Witaminy i minerały
Witaminy i składniki mineralne w 100% sokach owocowych

Razem z sokiem wyciskanym z owoców, wyściskane są również składniki odżywcze.  Witaminy i minerały w 100% soku owocowym przyczyniają się do zachowania zdrowej i zbilansowanej diety.1

Czytaj więcej

Składniki odżywcze
Co to są fitoskładniki?

Sok owocowy składa się przeciętnie w 90% z wody, oprócz tego występują w nim witaminy (np. witamina C), składniki mineralne i fitoskładniki.1 Fitoskładniki to związki roślinne (naturalnie występujące substancje), które są obecne w owocach i sokach owocowych. Nie poznano jeszcze w pełni ich mechanizmów działania.

Czytaj więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przejdź na stronę kontakt, aby skontaktować się z naszym zespołem ds. inicjatywy Poznaj soki owocowe (Fruit Juice Matters)

 

 

Skontaktuj się z nami