Nauka, sok i zdrowie

Głównym celem programu Poznaj soki owocowe (Fruit Juice Matters) jest prezentowanie obiektywnych i rzetelnych informacji o 100% sokach owocowych w oparciu o dane naukowe. Gdy dane są błędnie interpretowane lub ignorowane, może to powodować dezorientację zarówno wśród konsumentów, jak i specjalistów ochrony zdrowia.

Kliknij na konkretny temat, aby dowiedzieć się, co mówią badania naukowe o 100% sokach owocowych.

Co mówi nauka
Poznaj panel ekspertów naukowych
Sok dla każdego
Soki i dzieci

 

Podstawy naukowe, wskazówki ekspertów

Program Poznaj soki owocowe (Fruit Juice Matters) powstała w oparciu o dane naukowe. Dodatkowo, aby zapewnić poprawność prezentowanych informacji, stworzyliśmy Panel Ekspertów Naukowych. W jego skład wchodzą niezależni naukowcy, którzy są światowej sławy ekspertami ds. żywności, żywienia i zdrowia.

Nasi eksperci pełnią funkcję doradców przy wszystkich działaniach podejmowanych w ramach inicjatywy Poznaj soki owocowe (Fruit Juice Matters),  analizują nowe badania naukowe dotyczące 100% soków owocowych, biorą udział w wydarzeniach naukowych, przeglądają dane i dowody naukowe oraz poszukują ewentualnych luk w aktualnie zgromadzonej wiedzy naukowej.

 

 

Poznaj naszych międzynarodowych ekspertów
SEP.jpg

Informacje o wartościach odżywczych

Zakładka w trakcie aktualizacji. Zapraszamy ponownie wkrótce!

Dowiedz się więcej

Co mówi nauka?


Otyłość

Dowiedz się więcej na temat otyłości

Czytaj więcej


Cukrzyca a sok owocowy

Czy osoby chore na cukrzycę mogą pić sok owocowy?

Czytaj więcej


Zdrowe zęby

Najpoważniejszym problemem stomatologicznym wśród dzieci i dorosłych jest próchnica. Jej skutkiem jest powstawanie w zębach bolesnych dziur (ubytków). 

Czytaj więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przejdź na stronę kontakt, aby skontaktować się z naszym zespołem ds. inicjatywy Poznaj soki owocowe (Fruit Juice Matters)

 

 

Skontaktuj się z nami