III Narodowy Kongres Żywieniowy

26-27.01.2018r., Warszawa

Nadchodzący III Narodowy Kongres Żywieniowy, który odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 stycznia 2018 jest już III edycją wydarzenia. W tym roku Kongres został poświęcony osobom w starszym wieku.

Podczas Kongresu, po raz pierwszy zostanie przedstawiona Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w starszym wieku. Wśród tematów podejmowanych w ramach wydarzenia wyszczególnić można m.in. te dotyczące wpływu żywienia osób starszych na zdrowie i długowieczność, problemów związanych ze starzeniem się, jak również poruszające tematykę związaną z żywieniem osób starszych w określonych chorobach.

III edycja Kongresu będzie wyróżniać się także nową formułą społecznej debaty, w której udział wezmą przedstawiciele środowisk związanych z opieką nad ludźmi w starszym wieku. Eksperci przedstawią praktyczne wskazówki mające na celu poprawę jakości życia osób starszych z uwzględnieniem prawidłowej diety i aktywności fizycznej.


W ramach kampanii Fruit Juice Matters  dr hab. inż. lek. med. Dariusz Włodarek z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, poprowadzi wykład pt: „Znaczenie soków w żywieniu osób starszych”, podczas którego zaprezentuje wybrane składniki soków owocowych na przykładzie soku pomarańczowego oraz ich wpływ na zdrowie osób starszych.

Bądź z nami i Poznaj Soki Owocowe!Informacje dodatkowe:

Termin:

26-27 stycznia 2018r.

Miejsce:
Warszawa, Stadion PGE Narodowy

Organizator:
Instytut Żywności i Żywienia

Oficjalna strona organizatora konferencji:
http://www.kongres-zywieniowy.waw.pl/

 

 

16
12 2017

Konferencja pt: Cykliczne spotkanie Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP)

Pokaż szczegóły
28
11 2017

Akademia Sokowa IV, pt: „Soki owocowe i warzywne – jakość, technologia i ich wartość odżywcza”

Pokaż szczegóły
19
09 2017
-
20
09 2017

XIII Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców

Pokaż szczegóły
24
06 2017

III Konferencja naukowo-szkoleniowa „Diety roślinne i ich oblicza”

Pokaż szczegóły